• Próximamente presentación da nova documentación para o curso 2017-18...



Escondido:

Publicado o martes, 29 de setembro de 2015:

Música x Siria

Concertos solidarios a favor dos refuxiados da guerra de Siria:


Concerto 9 Outubro no Ágora (A Coruña) ás 20 h. (Entrada 10€)
Alber Ponte, Birimbao, Jose Ángel Colorado, Julio Suárez & Backyards La Habitación de la Música 

Concerto 16 Outubro no Conservatorio Superior da Coruña ás 19 h. (Entrada libre)
Dúo Bacewicz, La Xácara, O Pequecoro do Xan Viaño, Os 2 de Sempre +1 e Pablo Rodríguez

A recadación irá destinada a/os refuxiad@s da guerra de Siria a través de Oxfam-Intermón



Publicado o venres, 25 de setembro de 2015:

RTA Piano: Grupos e Horarios

Grupos e horarios de Repentización e Acompañamento na especialidade de Piano:



Publicado o mércores, 23 de setembro de 2015:

Protocolo de Elección de Horarios

Os alumnos á hora da elección de horario deberán escoller no seguinte orden establecido no centro:

Banda de Grao Elemental


As clases da Banda de Grao Elemental comezarán o vindeiro Xoves, día 1 de outubro, de 18:00 a 20:00 h. Na aula de orquestra.

Asignación de Grupos de Composición


Despois de haber elixido no acto de elección de horarios, os grupos das materias de Novas Tecnoloxías, Harmonía, Historia da Música e Análise quedan así:


Aos alumnos/as que non asistiron ao acto se lles adxudicou os grupos menos numerosos, tal e como quedaron tras a elección dos que estaban presentes.



AVISO: A listaxe foi actualizada o 25/9/2015 as 14 horas



Publicado o martes, 22 de setembro de 2015:

Horarios de Cámara e Conxunto pendentes

Horarios dos alumnos que non asistiron á elección de horarios que tivo lugar o Luns 21:




Publicado o venres, 18 de setembro de 2015:

Grupos Definitivos de Linguaxe Musical


LISTAXES DEFINITIVOS


Grupos de Linguaxe Musical e Educación Auditiva e Vocal:


Horarios de Itinerarios e Optativas de 6º GP

Horarios Itinerarios e Optativas no 6º curso de grao profesional:

  • Interpretación: Martes, de 21:00 a 22:00 h.  Fonoteca Prof.: Dª Lourdes Santos Sanz 
  • Pedagoxía: Mércores de 20:00 a 21:00 h.  Aula B.4 Prof.: D. Daniel Borja Durán Alonso
  • Coro: Martes, de 20:00 a 21:00 h.  Aula Orquestra Prof.: Dª Lucía Abelairas Lemos

Departamento de Composición: Elección de Horarios


Elección de horarios e grupos para ás materias de Novas Tecnoloxías, Harmonía, Historia da Música e Análise:




Publicado o xoves, 17 de setembro de 2015:

Elección de Horarios de Instrumento, Canto e Piano Complementario

Asignación de aulas para a elección de horarios nas especialidades instrumentales e  canto o xoves 24 e venres 25 de setembro ás 18:00 h, e da especialidad de piano complementario o mércores 23 ás 18:00 h.

Asignación de aulas

AVISO CAMBIO DE AULA: á profesora Dolores García Baamonde, utilizará a aula B5 en vez da 2.3 e 2.5 

Publicado o mércores, 16 de setembro de 2015:

Horarios de Orquestra, Banda e Coro

Agrupacións:



Os ensaios de todas as agrupacións serán na Aula de Orquestra.


Entrevista a Manuel Doel


Manuel Doel Carreira, alumno de saxofón do CMUS Xoan Montes de Lugo, foi seleccionado para participar no festival Peregrinos Musicales de Santiago de Compostela. 


Ao longo da vindeira semana tocará en varios concertos do festival, onde conviven músicos de Rusia, Holanda e Galicia.



Grupos Provisionais de Linguaxe Musical


LISTAXES PROVISIONAIS 
(os definitivos publicaranse o Venres 18 ás 20 horas)




Grupos de Linguaxe Musical e Educación Auditiva e Vocal:


Prazo para solicitar cambio de grupo (Recoller e entregar a solicitude debidamente cumprimentada na conserxería do Conservatorio) :

Venres 18, ás 14:00 horas

Nota:
O departamento de linguaxe musical soamente aceptará solicitudes que teñan como causa a asistencia a actividades extraescolares se isto non fai que se exceda o número máximo de alumnos establecido.


Publicado o martes, 15 de setembro de 2015:

Guía do Alumnado

Para todos aqueles alumnos/as de nova incorporación ao CMUS Xoán Montes de Lugo

Publicado o mércores, 2 de setembro de 2015:

Horarios de Setembro


16 DE SETEMBRO:
  • 17:00 h.- Publicación de horarios de Linguaxe musical de Grao Elemental.
17 DE SETEMBRO:
  • 17:00 h.- Publicación de horarios de Linguaxe musical de Grao Profesional.
18 DE SETEMBRO:
  • 16:00 h. - Publicación de horarios de Coro.
  • 17:00 h. - Elección de horarios de R.T.A. (aula de orquestra)
21 DE SETEMBRO:
  • 17:00 h.- Publicación de horarios de Banda e Orquestra
  • 18:00 h.- Elección de horarios de Conxunto e Música de Cámara (auditorio do centro)
22 DE SETEMBRO:
  • ELECCIÓN DE HORARIOS:
    • 18:00 h.- Harmonía de 3º G.P. e Novas Tecnoloxías.
    • 19:00 h.- Harmonía de 4º G.P.
    • 19:30 h.- Historia da música de 4º e 5º G.P.
    • 20:30 h.- Análise de 5º e 6º G.P.(aula de orquestra)
23 DE SETEMBRO:
  • 18:00 h.- Elección de horarios de Piano Complementario.
24  e 25 DE SETEMBRO:  
  • 18:00 h.- Elección de horarios de Instrumento.


Publicación de listaxes:

O día 10 de setembro se publicarán as seguintes listaxes: 

  1. Alumnos/as admitidos/as que non tiveron que realizar Probas de acceso. 
  2. Alumnos/as que obtiveron praza e realizaron proba de Acceso a 2º, 3º e 4º de grao elemental e a 2º, 3º, 4º, 5º e 6º de Grao profesional. 
  3. Aspirantes a 1º grao elemental que se lles Adxudicou especialidade o día 9. 

 Prazo de matrícula: días 10 e 11 de Setembro